17 maja 2007, 20:26
Member
  • Podziękował : 0 razy
    Otrzymał podziękowań: 0 razy

Korzenie twórczej działalności Skorupa w ramach kultury Hip-Hop to koniec lat 90 i podejmowane w tym czasie próby rejestrowania rapu, oraz malowania obrazków graffiti.
Jednym z pierwszych zarejestrowanych nagrań był kawałek komentujący inwazję na Irak w wykonaniu Billa Clintona, natomiast tematem sztuki malarskiej był wówczas piecyk junkers, stanowiący nazwę pierwszej ekipy Skorupa zrzeszającej jeszcze dwóch MC's Pałiego i Puriego (dziś marynarze ZiombelKru), którzy szybko odwiesili mikrofony, a cała trójka zaniechała również działalności w ramach sztuki graffiti.

Skorup okazał się jednak konsekwentnym raperem i jeszcze w latach 90 założył nowy zespół o nazwie Eskapada, w którym to pierwotnie był zarówno MC, producentem, jak i ghostwriterem. Skład Eskapady przechodził przez pewien czas transformacje, aż w końcu wyłonił się 4 osobowy trzon, który funkcjonował przez dobre kilka lat w składzie: Skorup, Siwy, Jurand i Keczap, a zwieńczeniem jego działalności był wydany w roku 2003 nielegal "Gdzieś między piekłem, a niebem", który to grubymi literami zapisał się w historii gliwickiej sceny rap, a echa tego wydawnictwa docierały do różnych zakątków kraju, między innymi dzięki przychylnej recenzji, zamieszonej w magazynie Ślizg.

Ekipa na swoim koncie zapisała, także płytę nagraną wspólnie z Koligacją Gie-Ka (lata 2001-2002) pod szyldem "Autonomia", oraz kilka gościnnych występów. Obydwa wydawnictwa były istotnym czynnikiem w rozwoju stylu Skorupa, który w efekcie zawieszenia działalności grupy, postanowił zaprezentować się solo. Tym sposobem w roku 2006 ukazała się płyta pod tytułem "Pieśń Wajdeloty", najpełniej jak dotąd, prezentująca filozofię i styl Skorupa. Płyta podobnie jak wcześniejsze dokonania Eskapady, została ciepło przyjęta przez redakcje pism z branży (również wydana jako załącznik w Magazynie Hip-Hop), a co najważniejsze znalazła wielu entuzjastów w całej Polsce. Obecnie Skorup pracuje nad kolejnym materiałem solo, wspierając w międzyczasie projekty innych zaznajomionych raperów, producentów, a także DJ'ów, gościnnymi występami.

Skorup jest również współorganizatorem cyklicznego festiwalu "Hip-Hop na Zamku w Chudowie"

nie, nie mam
30 cze 2007, 14:30
Member

http://www.portal.silesiahh.6r.pl/reada ... cle_id=117

hns :: Linux user number #393272
"...Jedna miłość dla tych kumatych , czających klimaty..."
Leksykon muzyki elektronicznej :: http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html
20 gru 2010, 21:49
Street Team

A ja cieszę się niezmiernie, że Jacek wyda Etos Kowboja w MaxFLO!

Życie nie bajka,a czysty hardcore,
Zycie to walka,sam sprawdź czy warto,
Trzeba walczyć,nie ma nic za darmo,
Razem damy radę to ogarnąć,
Nie dadzą rady wszystkich nas zgarnąć!
Więc wszyscy tu na pełne gardło
Jakby jedno crue by wszędzie dotarło!
20 gru 2010, 22:05
Iwo
Member

skąd info?

serdeczne pozdrowienia dla moderacji

raptor napisał(a):Paktofonika jest moze jedynym zespołem ktorego raczej nikt nie hejtował i każdy szanował..
20 gru 2010, 23:50
Street Team

Choby z krótkiej rozmowy ze Skorupem! ups, chyba się wygadałem :D
w sumie to jakoś w andrzejki się o tym dowiedziałem ;P

Zapytałem czy będzie wydawał dalej w Fandango, ale jednak bym wolał by on wypuścił coś z Maxflo :P

Życie nie bajka,a czysty hardcore,
Zycie to walka,sam sprawdź czy warto,
Trzeba walczyć,nie ma nic za darmo,
Razem damy radę to ogarnąć,
Nie dadzą rady wszystkich nas zgarnąć!
Więc wszyscy tu na pełne gardło
Jakby jedno crue by wszędzie dotarło!

Powrót do Skorup